Az alábbi étel a töltött cukkini egyik húsmentes változata. Imádok nyáron lecsót készíteni helyben termesztett friss, illatos paprikából, lédús édes paradicsomból. A cukkini a szüleim kertjében termett, a paprikát és paradicsomot pedig egy őstermelőtől szereztem be a Lehel piacon. Igazi, könnyű nyári vacsora kerekedett belőle.
Lecsós bulgurral töltött cukkini
Hozzávalók:
– 1 db cukkini (kb. 30 cm hosszú)
– 2 szál újhagyma
– 4-5 gerezd fokhagyma
– 2 db zöldpaprika
– 4 db paradicsom
– 3/4 bögre bulgur
– só, bors
– 3 szál friss kakukkfű
– olívaolaj
A cukkinit megmossuk, keresztben félbevágjuk, majd hosszában is, a magos belsejét kanállal kivájjuk (ha zsenge, ne hámozzuk meg, hagyjuk rajta a héját). A bulgurt feltesszük főni kétszeres mennyiségű, sós vízben. 10-15 perc alatt készre főzzük (a bulgur magába szívja a vizet és megpuhul) és félretesszük.
Olívaolajon megpirítom a karikára vágott újhagymát, a felaprított fokhagymát. Hozzáadom a felaprított zöldpaprikát és 5 percig párolom. Beleteszem a felvágott paradicsom darabokat is. Sózom, borsozom, kakukkfűvel ízesítem. 10 perc főzés után a kész bulgurt hozzáadom a lecsóhoz, összekeverem a mixet, majd belekanalazom a cukkinik belsejébe. Kevés olívaolajat öntök a tepsibe, erre helyezem a töltött cukkiniket és 25-30 perc alatt 170 fokon megsütöm.
Igazán mesés és egészséges
Köszönöm Bianka!
klassz 🙂
Szia Borsó!
Hol jártál? Rég hallottam már rólad! 🙂
Zita, these are BEAUTIFUL!!! I love your delicious and healthy recipes. 🙂
Megcsináltam, és megjegyezném, hogy nem kellett kétszeres mennyiségú víz a bulgurhoz, le kellett öntemen a felesleget. Már a vízen is meglepődtem, mert más blogokon ezt zöldségleves felöntésével javsolják a vegán változatnál.
Az egész ízetlen lett, de nemcsak a vízzel való felötnés miatt..
Szeretem a vegán ételeket, de sajnos nagyon sok a hiányos recept, igazán jó ízek kihozásához valami plussz kell.
Szia Nóra!
Köszönöm a visszajelzésedet.
Nálam a gabonák mindig kétszeres mennyiségű vízzel főnek (quinoa, bulgur, barnarizs, fehér rizs, köles, stb.). De bulgur és bulgur között is van különbség, van kisebb, nagyobb szemű, barna, sárga színű. Liszt és liszt között is van különbség. A főzést befolyásolhatja a konyha páratartalma, az időjárás, stb. Én, ha követek egy receptet, akkor azért szoktam kóstolni az ételt főzés közben, mert nem biztos, hogy a javasolt só- és fűszermennyiség megfelelő az én ízlésvilágomnak. Javaslom neked is, hogy így próbálj meg így recepteket követni. Remélem a következő étel, amit megfőzől, megsütsz, az ízleni fog neked és sikerrel jársz.
Szép napot,
Zita
Én a lecsót felöntöm a bulgurhoz való vízzel (1 rész bulgur, 2 rész víz) és így magába szívja a lecsót. Egy török barátomtól lestem el, mi nagyon szeretjük csak magában a lecsós bulgurt is, fokhagymás török joghurttal meglocsolva.
Köszi a tippet!