Új családtagunk van… egy gofrisütővel bővültünk! Már nagyon rég szerettem volna egyet és néhány hete valóra váltottuk ezt az álmom. Ráadásul ilyen virág formájút vettünk, ami öt szívecskéből áll össze valójában. Így is esszük a gofrit, széttépkedjük szívecskékre, megkenjük mandulavajjal és almakockákat rakunk rá. A képen látható kis tálka juharszirup csak eszköz volt a képhez, természetesen most a cukormentes hónapban nem eszünk ilyet sem. 🙂 Egyébként a banánnak köszönhetően kellemesen édes a gofri, nekünk így is jó.
A gofriról egyetlen fotó készült, minimál stylinggal, mert ugye éhes apa, éhes Ádi és éhes anya is reggel, szóval nincs idő gofrisütés közben percekig állítgatni a fényképezni kívánt ételt, na és persze fotózni. Mostanában amúgy is a minimál dizájn jellemző a blogomra. Egy rohangáló 22 hónapos mellett nincs lehetőségem annyi időt fordítani a stylingra, mint korábban. Igazából lassan abba a korba kerül, hogy előléptetem fotós és styling asszisztensnek, úgyis annyit sürög-forog a konyhában és a fotózások alkalmával ő maga is próbálkozik, szóval megérdemli az előléptetést. 😉 Szerintem!
Akinek van gofrisütője, hétvégén feltétlen próbálja ki a receptet! Akinek pedig tuti vegán gofri receptje van, az ne habozzon megosztani velem kommentben! 🙂
Vegán banános mandulavajas gofri
Hozzávalók kb. 5-6 db-hoz:
– 1 db érett banán, villával pépesre törve
– 2 teáskanál mandulavaj (földimogyoróvaj, kesudióvaj is használható)
– 2 teáskanál frissen facsart citromlé
– 2 teáskanál sütőpor
– 1 teáskanál fahéj
– 1 teáskanál chia mag
– 1/4 teáskanál só
– 1 és 1/2 bögre mandulatej (rizstej és zabtej is használható)
– 1 bögre és 4 teáskanál tönköly fehérliszt
– kókuszzsír, sütéshez
Egy tálban törjük pépesre a felszeletelt banánt. Adjuk hozzá a citromlevet, mandulavajat, chia magot, fahéjat, sót és keverjük el. Öntsük hozzá a mandulatej felét, majd lassan kezdjük el adagolni hozzá a lisztet. A végén öntsük hozzá a maradék mandulatejet és keverjük simára.
Melegítsük fel a gofrisütőt, kenjük be kókuszzsírral és süssük ki a gofrikat. Ha tányérra tesszük gyorsan megpuhulnak, ha rácson hagyjuk kihűlni, akkor tovább maradnak ropogósak, de egy idő után így is megpuhulnak. Én mindkét változatot szeretem.
Utóbb a palacsinta és a goffri masszába is 3/4 rész tönkölyliszthez 1/4 rész szójalisztet teszek. Hihetetlen milyen lágy, kellemes íze lesz… Bátyámék is ráéreztek (nem hiába), reklámoztam nekik is nagy erőkkel.
Szuper lett,mèg ezzel a vacak glutènmentes liszttel is. Juharsziruppal olyan volt ,mint a pancake. Koszi!!!!
Szia Zita, milyen gofrisutore tettel szert? Azota bevalt? Konnyen tisztithato? Regota szeretnek egyet de meg nem talaltam meg az igazit.
Elore is koszi,
Dori
Szia Dóra! A Lidlben vettük! Most nem tudom megnézni a márkáját, de ott ugyanolyan márkájú konyhatechnikai eszközöket árulnak… Vmi Silver… a neve, ha jól emlékszem! Figyeld a Lidl oldalát, biztos lesz újra! Nekem nagyon bevált, ajánlom!
Nagyon szepen koszonom!
Végre egy gofri recept, ami működik. Köszi. Ugyan én teljes kiőrlésű tönkölyliszttel készítettem és elég volt egy bögre folyadék hozzá.
Szia:) milyen liszttel helyettesitheto?
Szia Amanda!
Nem írod, hogy esetleg gluténmentes lisztre van-e szükséged vagy csak bármilyen lisztre szeretnéd lecserélni a tönköly fehérlisztet. Én zablisztet használnék helyette, szerintem azzal működne a recept.