A nyereményjáték lezárult! A nyertes: Somogyi Orsolya emailben lett értesítve. Köszönöm, hogy játszottatok!
Távol állok a beauty blogolástól, nem vagyok a téma szakértője, de többen kérdeztétek már, hogy milyen natúrkozmetikai termékeket használok, ezért indítok egy sorozatot itt a blogon (vegán szépségápolás), amelyben vegán kozmetikai, szépségápolási termékeket mutatok be, amelyeket kipróbáltam, használok és nagyon jónak tartok.
Amióta anya vagyok azóta tényleg nagyon kevés időt szánok magamra. Amíg régen kétszer mostam hajat egy héten, most csak egyszer (mondjuk egyik várandósságom alatt sem zsírosodott a hajam, ekkor szoktam rá a heti egyszeri hajmosásra). Hajpakolás évente egyszer kerül a hajamra, arcpakolást nagyon ritkán lát az arcom, noha mindegyikből többet szeretnék. Meg néha jól jönne egy kis wellnesezés, amikor befekszem a kádba, bedobok egy fürdőgolyót, lazítok és kikapcsolok végre a hektikus hétköznapokból. Az igazság az, hogy sajnálom az időt az ilyenekre… pedig nem kellene, mert ilyenkor töltődnék az elkövetkező néhány hektikus hétköznapra. 🙂
Ágival az interneten – ha jól emlékszem Instagramon – akadtunk egymásra és annyira kedves volt, hogy egyből felajánlotta, hogy küld nekem egy kis „kóstolót” a termékeiből. A testápolójának rabja lettem… krémes, habos és fantasztikus az illata. „A mai természetes, házi készítésű szappanok a régi szappanfőzési módszerrel szemben sokkal egyszerűbben készülnek. Nem kell őket főzni, hideg eljárással csak összemelegítjük az alapanyagokat, így a hatóanyagok is nagyobb mértékben tudnak megmaradni benne, és az alapanyagok is jobban megőrzik tulajdonságukat. A természetes szappan olajokból, zsírokból, valamilyen folyadékból és nátronlúgból áll (ami szükséges a zsírok/olajok elszappanosodásához). Én csak és kizárólag növényi olajokat használok fel.” – mondja Ági. A vegán szappanokon kívül vegán ajakápolókat, szájfényeket, krémdezodorokat és testápolókat is készít.
Keserű Ágival beszélgettem az alkotásról, a termékeiről…
Bemutatnád magad röviden, ki vagy, mivel foglalkozol?
Keserű Ágnes vagyok, egy átlagos dolgozó nő, és ami a legfontosabb három leány boldog édesanyja.
Hogyan kezdődött nálad a vegánság (először étrend váltással, aztán az élet más területére is bevezetted)? A családod is így étkezik?
Az az igazság, hogy sohasem voltam nagy húsfogyasztó. Egy kedves kis falucskában, hatalmas gyümölcsöskert mellett nőttem fel. Természetes volt, hogy a család magának termelte meg az egész éves zöldség-gyümölcs mennyiséget. Nálunk főleg hétvégén volt hús az asztalon – egyébként nem hiányzott. Tudatosan egy éve hagytam el teljesen a húst, és tavaly nyár végén szinte teljesen áttértem a növényi alapú étkezésre. Gyermekeim is nagy zöldség-, és gyümölcsfogyasztók, közösen váltottunk és fedezünk fel újabb és újabb recepteket – nagyszerű partnerek vagyunk ebben is.
Miért kozmetikumokkal kezdtél foglalkozni szabadidődben, honnan jött az ötlet?
Az étkezési szokásaim megváltoztatását megelőzte – egyéb családi bőrproblémák kialakulása miatt – az otthon használt kozmetikumok kiváltása. Egészen egyszerűen besokalltam attól, hogy sohasem találtam a megfelelőt – testápoló, dezodor, szappan, sampon, arckrém stb. – az üzletekben. Időt szántam rá és elvégeztem egy szappan-, illetve kencekészítő tanfolyamot. Azóta csak és kizárólag saját „termékeinket” használjuk. Minden bőrprobléma elmúlt és nagyon megnyugtató, hogy tudom, mit kenünk a bőrünkre – kizárólag prémium minőségű növényi alapanyagokat használok. Mára már közös szabadidős programmá vált a szappanfőzés, kencézés nagylányaimmal.
Hányféle kozmetikumot készítesz jelenleg?
Tulajdonképpen a teljes fürdőszobai palettát lecseréltem: szappan (amit hajmosásra is használunk), testápolók, arckrémek, szemráncgél, ajakápoló, dezodor, arclemosó. Próbálkoztunk már fogpasztával is – azt még egy picit fejleszteni kell.
Tervezel termékbővítést? Ha igen, mi lesz a következő terméked?
Ha az ember egyszer belekezd, nem tudja abbahagyni – újabb és újabb receptúrákat keres, próbál ki. Jelenleg az arcpakolások és maszkok izgatnak nagyon. Illetve szeretném a kezdeti mosogatógép-tabletta receptúrámat is tökéletesíteni.
Ágnes szívesen válaszol bárkinek, ha van kérdése – akár tapasztalataival, receptúrával, illetve naturkozmetikumok elkészítésével kapcsolatban. Keressétek őt Instagramon!
Néhány terméket (szappanokat, testápolót, szájfényt) {Keserű Ági} biztosított a teszteléshez. A véleményem csakis a sajátom.
*****
NYEREMÉNYJÁTÉK!!!
Nyeremény: Egy, Ági által saját termékeiből összeállított csomag. Írjátok meg ide a bejegyzés alá kommentben, hogy ti szoktatok-e otthon készíteni saját magatok valamilyen vegán natúrkozmetikumot?
Szabályok: 2018. január 28-ig (éjfélig) lehet játszani. Sorsolás a Rafflecopter szoftverrel. Eredményhirdetés 2018. január 29-én. A nyertest emailben fogom értesíteni, majd a neve kikerül a blogra (ez a bejegyzés fog frissülni). A nyereményt a nyertesnek Ági postázza magyarországi címre.
Szőlőzsírt, testapolót, szappant, fürdőbombát ?
Arcradírt szoktam készíteni.
Én nem készítek semmit, de keresek jó minőségű termékeket. Több éve vegán vagyok és nagyon érzékeny a bőröm a vegyszerekre.
Örülök, hogy vannak már házilag készített jó termékek.
Szivesen kipróbálnám.
Nem szoktam, de kiskoromban összekutyultam mindent, amit a fürdőszobában találtam. Teljes megdöbbenésemre a fogkrémből, borotvahabból és púderből álló kence nem volt olyan klassz, mint amire számítottam. Lehet h ezért hagytam abba?!?
A mosogatógép tabletta nagyon érdekel!
Csak arcradírt szoktam, olivaolaj és kávézacc keverékéből. 🙂
Szia Zita! Gyakran szoktam ajakradírt készíteni, szuper ha valami színt szeretnék felvinni a számra, de túl cserepes hozzá. A pinteresten szoktam vegán recepteket találni rá. 🙂
Én dezodort és téli védőkrémet szoktam készíteni. Korábban popsikrémet is készítettem a gyerekeknek, de kinőttek már a pelusból.
Én csak izzadásgátló kencével próbálkoztam (szódabikarbóna, illóolaj, pár csepp teafaolaj és elkevertem shea vajjal). Sajna nem vált be, még kísérletezem majd vele. Egyébként nem igen használok semmit se. Kezem shea vajjal kenem néha, így télen és a szám is, ha kifújta a szél. Illetve vegán sampon mellett almacetes vízzel átmosom egyszer hajmosásonként. Mosáshoz készítem a mosógélt magam.
Igazából tusfürdő, sampon, szappan és fogkrém az összes „neszesszer” amit magamon használok. (Azért esküvőmre kifestettem a szemhéjam, de ennyi.:D)
Én testradírt szoktam készíteni. Olívaolajat és barna cukrot keverek össze, utána pihe-puha lesz a bőröm.
Huuuu de fantasztikusan hangzik, nem hallottam meg Agi termekeirol, de biztosan ki fogom probalni. En rengeteg mindent magam keszitek, legyen szo borapolasrol vagy mosogatogep porrol, de szeretek masok altal krealt ujdonsagokat is kiprobalni. Jelenleg deokremet kutyultam 🙂
Régebben szappant, ma már csak ecetes tisztítószert. A mosogatógép tabletta nagyon érdekelne 🙂
Sajnos nem,de háztartási tisztítószereket igen!
Babapopsikremet es arckremet szoktam kesziteni.
Nagyon bejott a karacsonyi posztos borradir ugyh mar tobbszor megcsinaltam es furdosot gyartok neha bar azt inkabb ajandekba ?
Hajpakolast keszitek magam. De a harom gyerkoc ekcemas,nekik szivesen nyernek 🙂
Nem, nem szoktam. De keresem azt az embert aki elerheto aron keszit vegan termeket, amit az arcomra kenhetek, amivel moshatom a hajamat es ami palmazsir mentes.
Csatlakozom Adriennhez elöttem, dezodort en is keszitettem mar, de nekem sem valt be teljesen. Es ugyanugy mostanaban sima shea vajat kenek a szamra, vagy szarazabb börfelületre.
Probalkoztam meg szinten mosogellel, mosogatogep „tablettaval”, nyarra napkremmel, de valahogy mindegyiket feladtam :-(. Meg is maradt es le is jart ertekes shea vajam, mehviaszom, cink-oxidom – tudja valaki, hogy pl. utobbit lehet-e meg hasznalni?
Nagyon örülnek egy ilyen csomagnak! 🙂
Én még soha nem készítettem, viszont anya már szappanokat és dezodort is gyártott már. 🙂 de tervben van nekem is,hogy kiprobáljam a készítést!
Arcradírt és testolajakat kevertem.Terv az volt bőven,csak féltem belevágni 🙂
Nem szoktam magamnak kesziteni, de vagyok olyan szerencses, hogy az egyik legjobb baratnom szokott kesziteni nekem sheavaj alapu deot ✨?? Egy hazi keszitesu testapolora vagy szajfenyre magyon vagynek ????
Szia Zita! Arc- és testradírt szoktam készíteni ill. fürdőbombát.
Sziasztok!
Sajnos nincs időm elkészíteni ezeket a tiszta kozmetikumokat de szívesen kipróbálnám/vásárolnék belőle.
Móni
Régen én is főztem szappant, szeretnék is visszatérni, mert nagyon jó érzés sajátot használni. Mostanában a dezodorunkat készítem házilag, ami nem 100%-ban vegán, mert méhviasz van benne, de teljesen veri bármelyik bolti verziót, és sokkal olcsóbbra is jön ki. Emellett a 2 perces arcradíromat szoktam házilag csinálni (kristálycukor és pici citromlé), ez 100% vegán :). Amikor itthon voltam a gyerekeimmel sokkal több mindent csináltam házilag (sampon, kézkrém, mosogatógéppor), de mióta dolgozom, nincs időm rá, így inkább a drágább boltit vesszük, de abból is a bio, illetve káros anyagmentes verziókat.
Nem 🙁 inkabb megbizhato es profi keszitoktol vasarolok! 🙂
Anyukám természetgyogyász, egy ideig rengeteg nautrkozmetikumot készitett nekunk. Mostanában sajnos nincsen annyi ideje, de remélem egyszer ujrakezdi, mert ezekben tényleg tudtuk, hogy mik vannak és a két kicsivel már kulonosen figyelunk erre 🙂
Nem szoktam.
Én eddig nem, de most kedvet kaptam hozzá=)
Én eddig nem, de most egészen kedvet kaptam hozzá=)
Micsoda szepsegek! En nem szoktam magamnak kozmetikumokat kesziteni, de mindig lenyugoz, hogy milyen csodak szuletnek igy.
Sok sikert kivanok Agnesnek.
Hajpakolást szoktam készíteni.
Bőrradírt ?
Kézkrémet és fürdőbombát csináltam már 🙂
szappant szoktam gyártani
Szoktam készíteni ajakápolót, fürdőpralinét, masszázstömböt, stb.
Fogkrémet, testápolót és arcpakolást szoktam magamnak készíteni, de szívesen támogatom a vegán kézműves termékek készítőit.
Nem készítettem, de szeretnék természetes kozmetikumokat kipróbálni.
Arc illetve testradírt szoktam készíteni. 🙂
Igen, testradírt, dezodort, sőt sampont és még mosogatószert és tisztítószereket is , bár ez nem ide tartozik
Arckrémet már csináltam
Szappant, kéz- és arckrémet készítettem már, de már elég régen. Testradíron gondolkodom, nem tűnik nagyon macerásnak:)
Nem szoktam vegán natúrkozmetikumot készíteni, ezért nagyon örülnék egy ilyen ajándékcsomagnak és a mosogatógép-tabletta különösen érdekelne.
Még nem készítettem, de szeretnék. ?
A kislányom születése előtt főztem utoljára szappant. Ő már 2,5 éves, de szappan még mindig van. 😀
Ezen kívül ajakápolót készítek rendszeresen, néha arckrémet vagy testápolót.
Szia Zita! Arc- és testradírt, valamint dezodort szoktam készíteni. Nagyon jó lett ez a cikk, remélem készítesz még hasonlókat a közeljövőben! 🙂
Igen szoktam. Arcradírt, ajakbalzsamot.
Sajnos csak nagyon ritkán, arcradírt. 🙂
én testápoló tömböt, bőrradírt, ajakápolót szoktam készíteni 🙂
Sajnos én semmit… ?
Ági szappanjai gyönyörűek! Szappant szoktam én is rendszeresen készíteni magamnak és ajándékba is. Másra sajnos még nem jutott idő!
Nem szoktam, de egyszer szívesen kipróbálnám.
Saját magam nem készítettem ugyan, de az utcában készít egy hölgy ismerősöm, tőle szoktam vásárolni. Nagyon szeretem a körömvirág és rózsaszirom hozzáadásával készített szappanokat, ajakírt.
Fürdőgolyót 🙂
Főleg hajpakolást szoktam kutyulni, olíva- ricinus- és kókuszolajból, de most fedeztem fel a kakaóvajat, mostanság vele kísérletezem, került a “téli ekcémámra” és a hajamra is.
Arc-és testradírt, arcpakolást, hajpkakolást szoktam készíteni.
Készítettem már napozót, testolajat és testápoló tömböt is, de az örök favorit a sheás krémdezodor. 🙂
A sheás krémdezodor receptje engem nagyon érdekelne. Megkereshetlek?
csak arckrémet, de sajnos csak nagyon ritkán van időm rá.
Krémdezodort és arcszeszt szoktam készíteni, de csináltam már popsikrémet, fürdőgolyót, mosógélt is.
Nem,nem szoktam sajna. Se idom,se energiam ra,pedig jo volna:(
Arc- és testradirt szoktam néha késziteni, de két pici mellett manapság ritka.. mint a forro fürdö.. 🙂 érzékeny böröm van (a gyermekeimnek is), szivesen kiprobálnám ezeket a termékeket!
néha hajpakolást és arcpakolást… ? ennel bonyolultabbat sose mertem.. ?
Arcradírt, sheahabot, arcolajat szoktam készíteni.
nem szoktam sk kozmetikumokat készíteni, mert úgy gondolom, hogy mások – mint pl. Ági is – már csípőből tudják, hogyan kell tökéletesen kivitelezni egy-egy receptet, és tökélyre fejlesztették a kozmetikumkészítés folyamatát, akkor én miért vesződjek vele? 🙂 🙂
inkább gondolkodás nélkül támogatom őket! 🙂
Szuper írás! Néhány éve csak háziszappant használok és bár már többször is utánaolvastam a készítésének, azonban még nem mertem belevágni. Szívesen kipróbálnám a cikkben felsorolt termékeket is! Minden képpen utána fogok nézni! 🙂
Arcpakolásokat szoktam készíteni 🙂
Eddig még nem, de ez a bejegyzés meghozta hozzá a kedvem. 🙂
Szappant én is szoktam, kencéket nem, pedig jó lenne kiváltani a boltit.
Én deót, hajpakolásokat, hajvégápolót szoktam kutyulni, ezek nem is olyan nagy durranások. 🙂 Évekkel ezelőtt sikerült valami szuper habos, krémes testápolót kavarnom, de hamar bepenészedett.
A háztartáshoz még mosószert szoktam készíteni.
Nagyon inspiráló írás volt, kicsit ellentmondásos is, hogy további próbálkozásokra sarkall, de mégis milyen jó lenne nyerni is! 🙂
Régebben egyszer készítettem ajakápolót és sheavajas arckrémet. Szeretném megtanulni hogyan kell hidratáló arckrémet készíteni. Ágitól meg fogom kérdezni.
Időnként próbálkozom szappan, mosószer, mosogatószer és öblítő készítésével. Több mint két évtized vegetáriánuság van mögöttem, időszakosan, főleg böjti időszakban teljesen vegán étrendet tartok. Egyszer olvastam valahol, hogy csak olyant kenjünk magunkra, amit meg is ehetnénk. Azóta erre nagyon figyelek és keresem az olyan termékeket, amik ennek a kritériumnak megfelelnek. Ezért is, nagyon örülök az Ági termékeinek, további örömteli eredményeket és munkát kívánok neki! Neked Zita, köszönöm a cikket és, hogy bemutattad nekünk Ágit! 🙂
Én a masszázsolajainak szoktam itthon készíteni, amivel a családot szoktam masszírozgatni akár ha lazításra van szükség a hétköznpaok rohanásaiban, de megfázásokkor is ez az első amihez nyúlunk. 🙂
Testradírt és lábápolót szoktam készíteni.
Testradírt, fürdőgolyót, krémdeot, arckrémet, arcpakolást készítettem eddig. 🙂
Én egyiket sem, viszont arra próbálok legalább figyelni, hogy minél kevesebb káros anyag legyen benne :))